Планы мероприятий

Приглашаем поучаствовать в мероприятиях

шестого школьного дня 14.05.2022г

 

Дзень сям’і і сямейных традыцый

 

Назва мерапрыемства

Час і месца правядзення

Клас

Адказныя

1. Віртуальная прэзентацыя “Пад сямейным зонцікам”.

Кабінет фізікі

10.00-10.40

7

Класны кіраўнік

Комісаў А.М.

 

2. Гульнявая праграма “Мая Беларусь”.

Кабінет

нямецкай мовы

10.40-11.20

 

11

Класны кіраўнік

Язубец А.В.

 

3. Дзень лёгкай атлетыкі “Алімпійскія надзеі”.

Спартыўная зала

09.00-11.00

2-11

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

 

Дзяжурны адміністратар – Ярашэвіч Н.І.

Мерапрыемствы па арганізацыі ідэалагічнай і выхаваўчай работы ў 6 школьны дзень на 2-ое паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года
развернуть

Мерапрыемствы

па арганізацыі сацыяльнай, ідэалагічнай і выхаваўчай работы

ў 6-ты школьны дзень на 2-ое паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

п/п

Назва дня

Дата

Месца і час

правядзення

Назва мерапрыемства

Клас

Адказныя

Студзень

1.

Дзень гульні

Дэвіз дня “Мы гуляючы правяраем, што ўмеем і што ведаем”.

08.01.

Кабінет фізікі

10.00-10.40

Кабінет

нямецкай мовы

10.40-11.20

Спартыўная зала

09.00-11.00

1.    Гістарычны экскурс “Гэты дзень у гісторыі”.

2.    Гульня “Экалагічнае асарці”.

3.    Спартыўныя гульні.

7

 

11

 

2-11

Класны кіраўнік

Комісаў А.М.

Класны кіраўнік

Язубец А.В.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

2.

Дзень здароўя

Дэвіз дня "Дружна, смела, з аптымізмам - за здаровы лад жыцця!”

15.01.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет пачатковых класаў

08.00-08.35

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Бібліятэка

09.00-09.40

1.   КТС “Прафесіі маіх бацькоў”.

2.   Віктарына “Знаўцы дарожнага руху”.

3.   Дыскусія “Здаровы я – здаровая Беларусь”.

4.   Дзень лыжніка “Снежны снайпер”.

5.   Літаратурная гадзіна “У нас у сям’і ўсе з кнігай”.

3

 

4

 

6

 

2-11

 

5

 

Класны кіраўнік

Пратасавіцкая А.І.

Класны кіраўнік

Езубец В.П.

Класны кіраўнік

Цанда В.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Бібліятэкар

Ракала Г.А.

3.

Піянерская субота

Дэвіз дня "Мы робім  свет лепшым!”

22.01.

Кабінет

рускай мовы

і літ-ры

10.00-10.40

Кабінет

гісторыі

11.00-11.40

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

1.    Аперацыя “Бумеранг дабрыні”.

2.    Наведванне ФАП “Ганаровая прафесія - лекар”.

3.    Гульнёвая праграма “Звёздны час”.

4.    Спартыўныя гульні.

 

5

 

9

 

 

5-6

 

2-11

Класны кіраўнік

Ракала Г.А.

Класны кіраўнік  Вабішчэвіч К.К.

Педагог-арганізатар

Ракала Г.А.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

4.

Дзень добрых спраў

Дэвіз дня “Жыццё дадзена на добрыя справы”.

29.01.

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет фізікі

09.50-10.20

1.    Спартыўныя гульні.

2.    Гульня-падарожжа “У краіну добрых спраў”.

3.    Гадзіна зносін “Паразуменне. Як шмат у гэтым слове!”.

2-11

 

2,4

 

8

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Выхавацель ГПД

Язубец І.Р.

Педагог сацыяльны

Ярашэвіч М.І.

Люты

5.

Дзень творчасці

Дэвіз дня "Размалёўвайце сваё жыццё яркімі фарбамі, тады ярка яго і пражывеце!”

 

05.02.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет

нямецкай мовы

10.30-11.10

Кабінет бел. мовы і літ-ры

09.00-09.40

Спартыўная пляцоўка

09.00-11.00

1.   Гасцёўня “Вясёлкавы настрой”.

2.   Філасоўскі стол “Моманты, у якіх мы шчаслівыя”.

3.   Інтэлектуальная гульня “Пройдземся па Інтэрэт слэнгам”.

4.   Спартыўныя гульні.

2

 

8

 

 

 

10

 

2-11

 

 

Класны кіраўнік

Дабрынец Т.К.

Класны кіраўнік

Прындзюк В.А.

Класны кіраўнік

Комісава Т.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

6.

Дзень здароўя

Дэвіз дня "Школа-тэрыторыя здароўя”.

12.02.

Кабінет фізікі

10.00-10.40

Кабінет

нямецкай мовы

10.40-11.20

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет матэматыкі

09.30-10.20

1.   Гутарка “Алкаголь – вораг здароўя” (Лыжная эстафета).

2.   Анлайн-квіз “Усё аб усім”.

3.   Дзень тэнісіста “Першая ракетка”.

4.   Гадзіна зносін “Паміж намі, дзяўчынкамі (паміж намі, хлопчыкамі).

7

 

11

 

2-11

 

6

Класны кіраўнік

Комісаў А.М.

Класны кіраўнік

Язубец А.В.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог сацыяльны Ярашэвіч М.І.

7.

Дзень бяспекі

Дэвіз дня Азбука дарожных навук”.

19.02.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет пачатковых класаў

08.00-08.35

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Бібліятэка

09.00-09.40

1.   Гульня “Шчаслівы выпадак”.

2.   КТС “Мы – за бяспеку”.

3.   Практычны занятак “Правілы дарожнага руху”.

4.   Спартыўныя гульні.

5.   Гульня-конкурс “Ведай і любі родную мову” (да Дня роднай мовы).

3

 

4

 

6

 

2-11

 

6,7

 

 

Класны кіраўнік

Пратасавіцкая А.І.

Класны кіраўнік

Езубец В.П.

Класны кіраўнік

Цанда В.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Бібліятэкар

Ракала Г.А.

8.

Піянерская субота

Дэвиз дня “Азбука піянерскага жыцця”.

26.02.

Кабінет

рускай мовы

і літ-ры

09.10-09.50

Кабінет

гісторыі

12.00-12.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.40

1.   Занятак з элементамі трэнінгу “Возьмемся за рукі, сябры”.

2.   Тэматычная экскурсія “Восень.Зіма. Вясна. Лета”.

3.   Спартыўныя гульні.

4.   Інтэлектуальная гульня “Я – маленькі Беларус”.

5

 

9

 

2-11

 

 

2-4

Класны кіраўнік

Ракала Г.А.

Класны кіраўнік  Вабішчэвіч К.К.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог-арганізатар

Ракала Г.А.

Сакавік

9.

Дзень прафарыентацыі  

Дэвіз дня “Я будучы Абаронца Айчыны!”

05.03.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет

нямецкай мовы

10.30-11.10

Кабінет бел. мовы і літ-ры

09.00-09.40

Спартыўная пляцоўка

09.00-11.00

1.   Віктарына “Уперад, хлопчыкі”.

2.   Гістарычны экскурс “Аб прафесіі майстроў пераўтварэння” (да Дня тэатру).

3.   Літаратурная гасцёўня “Памяць подзьвігу нясуць тых кніг старонкі”(да Года гістарычнай памяці).

4.   Спартыўныя гульні.

2

 

8

 

 

 

10

 

2-11

 

 

Класны кіраўнік

Дабрынец Т.К.

Класны кіраўнік

Прындзюк В.А.

Класны кіраўнік

Комісава Т.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

10.

Дзень здароўя

Дэвіз дня  “Адпачынак павінен быць актыўным!”

12.03.

Кабінет фізікі

10.00-10.40

Кабінет

нямецкай мовы

10.40-11.20

Спартыўная зала

09.00-11.00

Бібліятэка

09.00-09.40

1.   Конкурсна-гульнявая праграма “Кветкавая паляна”.

2.   Інтэрактыўная экспедыцыя “Усё жыццё - тэатр”.

3.   Дзень шахматыста (шашыста) “Белая ладдзя”.

4.   Кніжкіна бальніца.

7

 

11

 

2-11

 

2-4

Класны кіраўнік

Комісаў А.М.

Класны кіраўнік

Язубец А.В.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Бібліятэкар

Ракала Г.А.

11.

Дзень беларускай сімволікі

Дэвіз дня “Любоў да

 Айчыны праз таямніцы старонак”.

19.03

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет пачатковых класаў

08.00-08.35

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет нямецкай мовы

09.50-10.20

1.   Спартыўнае свята “Мая мама – самая спартыўная”.

2.   Гутарка “Бяспечнае выкарыстанне інтэрнэт рэсурсаў”.

3.   Выступленні “Канстытуцыя – асноўны закон Рэспублікі Беларусь”.

4.   Спартыўныя гульні.

5.   Прафілактыка шкодных звычак “Імя бяды- наркотыкі”.

3

 

4

 

6

 

2-11

 

 

 

11

 

 

Класны кіраўнік

Пратасавіцкая А.І.

Класны кіраўнік

Езубец В.П.

Класны кіраўнік

Цанда В.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог сацыяльны Ярашэвіч М.І.

 

12.

Піянерская субота

Дэвиз дня “Мы ў сяброўства верым горача”.

26.03.

Кабінет

рускай мовы

і літ-ры

09.10-09.50

Кабінет

гісторыі

12.00-12.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

аг. Глінка

10.00-10.40

1.   Гутарка “У свеце ёсць дабро, любоў і шчасце”.

2.   Гутарка “Сяброўства: хто ён – добры сябар”.

3.   Спартыўныя гульні.

4.   Аперацыя “Помнік”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

9

 

2-11

7,8

Класны кіраўнік

Ракала Г.А.

Класны кіраўнік  Вабішчэвіч К.К.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог-арганізатар Ракала Г.А.

Красавік

13.

Дзень міру

Дэвіз дня “Падары ўсмешку свету…”

02.04.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет

нямецкай мовы

10.30-11.10

Кабінет бел. мовы і літ-ры

09.00-09.40

Спартыўная пляцоўка

09.00-11.00

Бібліятэка

09.00-09.40

1.   Караоке “Падары ўсмешку свету”.

2.   Дыялог “Права быць правым” (Аб узаемаадносінах паміж падлеткамі).

3.   Прэс-канферэнцыя “Космас адкрывае свае прасторы” (да дня касманаўтыкі).

4.   Спартыўныя гульні.

5.   Віктарына па казкам Г.Х. Андэрсэна “Чароўны казачнік Дацкага каралеўства” (да Міжнароднага дня дзіцячай кнігі).

2

 

8

 

 

 

10

 

2-11

 

 

 

4,5

 

 

Класны кіраўнік

Дабрынец Т.К.

Класны кіраўнік

Прындзюк В.А.

Класны кіраўнік

Комісава Т.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Бібліятэкар

Ракала Г.А.

14.

Дзень здароўя

Дэвіз дня “Быць здаровым – гэта здорава!”

09.04.

Кабінет фізікі

10.00-10.40

Кабінет

нямецкай мовы

10.40-11.20

Спартыўная зала

09.00-11.00

1.   Гульня па станцыях “Маршруты здароўя”.

2.   Квэст-гульня “QR-код вясновых прыгод”.

3.   Дзень футбаліста “Скураны мяч”.

7

 

11

 

2-11

Класны кіраўнік

Комісаў А.М.

Класны кіраўнік

Язубец А.В.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

15.

Дзень роднай зямлі

Дэвіз дня “Я гэтую зямлю Радзімай клічу”.

 

16.04.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет пачатковых класаў

08.00-08.35

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

1.   Гульня “Слоўнік ветлівых слоў”.

2.   Класная гадзіна “Духоўны подзвіг як уклад у росквіт роднай краіны”.

3.   Віктарына “Заказнікі Беларусі”.

4.   Спартыўныя гульні.

3

 

4

 

6

 

2-11

 

 

Класны кіраўнік

Пратасавіцкая А.І.

Класны кіраўнік

Езубец В.П.

Класны кіраўнік

Цанда В.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

 

16.

Піянерская субота

Дэвіз дня "Змагацца і шукаць, знайсці і не здавацца!”

23.04.

Кабінет

рускай мовы

і літ-ры

09.10-09.50

Кабінет

гісторыі

12.00-12.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет фізікі

10.00-10.40

1.   Псіхалагічная гульня “Шлях да поспехаў”.

2.   Пазнавальная праграма “Вялікдзень: Светлая Хрыстова Нядзеля”.

3.   Спартыўныя гульні.

4.   Выстава дзіцячага малюнка “І памяць у сэрцы зберажэм” (да Дня Чарнобыльскай трагедыі).

5

 

9

 

2-11

 

5,6

Класны кіраўнік

Ракала Г.А.

Класны кіраўнік  Вабішчэвіч К.К.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог-арганізатар Ракала Г.А.

17.

Дзень экалагічных ведаў

Дэвіз дня “Беражом прыроду – беражом і радзіму сваю”

30.04.

Кабінет біялогіі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет бел. мовы і літ-ры

09.50-10.20

1.   Занятак па біялогіі “Экалагічныя веды”.

2.   Спартыўныя гульні.

3.   Делавая гульня “Шляхі, якія мы выбіраем”.

 

 

 

 

8-11

 

2-11

 

10

Настаўнік біялогіі Асіпчук Л.В.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог сацыяльны Ярашэвіч М.І.

Май

18.

Дзень патрыятычны

Дэвіз дня “Нам мір завешчана берагчы…”

07.05.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет

нямецкай мовы

10.30-11.10

Кабінет бел. мовы і літ-ры

09.00-09.40

Спартыўная пляцоўка

09.00-11.00

Бібліятэка

09.00-09.40

1.   Ваенна-спартыўная гульня “На шляху да Перамогі”.

2.   Піраміда прыярытэтаў “Я ў Дзень Перамогі дань гонару аддам!”.

3.   Гадзіна пытанняў і адказаў “Што было ў лістах з фронту?”.

4.   Спартыўныя гульні.

5.   Выстава-прэзентацыя “Дзяржаўныя сімвалы Рэспублікі Беларусь”, прысвечаны Дню Дзяржаўнага герба і Дзяржаўнага сцяга Рэспублікі Беларусь.

2

 

8

 

 

 

10

 

2-11

 

5,6

 

 

Класны кіраўнік

Дабрынец Т.К.

Класны кіраўнік

Прындзюк В.А.

Класны кіраўнік

Комісава Т.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Бібліятэкар

Ракала Г.А.

19.

Дзень сям’і і сямейных традыцый

Дэвіз дня “Сям'я – гэта тое, што прымушае нас быць шчаслівымі!”

14.05.

Кабінет фізікі

10.00-10.40

Кабінет

нямецкай мовы

10.40-11.20

Спартыўная зала

09.00-11.00

1.   Віртуальная прэзентацыя “Пад сямейным зонцікам”.

2.   Гульнявая праграма “Мая Беларусь”.

3.   Дзень лёгкай атлетыкі “Алімпійскія надзеі”.

7

 

11

 

2-11

Класны кіраўнік

Комісаў А.М.

Класны кіраўнік

Язубец А.В.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

20.

Піянерская субота

Дэвіз дня "Заўсёды наперад, ні кроку назад!”

21.05.

Кабінет пачатковых класаў

10.00-10.35

Кабінет пачатковых класаў

08.00-08.35

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет фізікі

09.50-10.20

1.   Конкурс малюнкаў “Мы за мір на планеце”.

2.   Прагляд і абмеркаванне відэаролікаў “Мы піянеры!”.

3.   Інтэрактыўная гульня “Я – дома, я – у школе, я – сярод сяброў”.

4.   Спартыўныя гульні.

5.   Прафілактычны занятак “Рызыка – высакародная справа?”.

3

 

4

 

6

 

2-11

 

 

 

7

 

Класны кіраўнік

Пратасавіцкая А.І.

Класны кіраўнік

Езубец В.П.

Класны кіраўнік

Цанда В.М.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог сацыяльны Ярашэвіч М.І.

 

21.

Дзень бяспечных канікул

Дэвіз дня “Зробім лета ярчэй”

28.05.

Кабінет

рускай мовы

і літ-ры

09.10-09.50

Кабінет

гісторыі

12.00-12.40

Спартыўная зала

09.00-11.00

Кабінет матэматыкі

10.00-10.40

1.   Конкурс малюнкаў “Зямля пад белымі крыламі”.

2.   Інтэрактыўная гульня “Хто хоча стаць міліярдэрам”.

3.   Спартыўныя гульні.

4.   Гульнёвая праграма “Падарожжа на востраў піянерскіх скарбаў”

5

 

9

 

2-11

 

4-6

Класны кіраўнік

Ракала Г.А.

Класны кіраўнік  Вабішчэвіч К.К.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Езубец П.А.

Педагог-арганізатар Ракала Г.А.

 

 

 

Адміністрацыяй школы могуць быць унесены змяненні ў даце і тэматыцы мерапрыемстваў

 у сувязі з вытворчай неабходнасцю

свернуть